Φάσεις που δεν είδε ο διαιτητής και το ιστορικό του αγώνα

Για άλλη μια φορά έγραψε ιστορία ο Αστέρας Τρίπολης χθές στο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης".
Νίκησε την Μακάμπι 2-0 και ετοιμάζει τις βαλίτσες για Κύπρο.

Ενας αγώνας μοναδικός με την κατοχή της μπάλας να την έχει ο Αστέρας στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού και στα δυο ημίχρονα.
Οι καλές στιγμές της Μακάμπι λιγοστές αφού ο Αστέρας δεν της άφησε πολλά περιθώρια.

Ο ιταλός διαιτητής δεν έδωσε χέρι, οφσάιντ στον Αστέρα αλλά μοίρασε στην Μακάμπι απλόχερα κίτρινες κάρτες.

Το 1ο ημίχρονο ξεκίνησε δυναμικά με τον Αστέρα ο οποίος έκανε αρκετά σουτ με τα οποία ξεσήκωσε τους 6000+ θεατές που βρίσκονταν στις κερκίδες.

Στο 22ο λεπτό έβγαλε κίτρινη για θέατρο σε παίκτη της Μακάμπι.

Στο 28ο έβαλε το πρώτο γκόλ για τον Αστέρα ο Mazza.

Στο 31ο χέρι από παίκτη της  Μακάμπι το οποίο δεν το έδωσε ο διαιτητής.

Στο 39ο είχαμε τραυματισμό του Παντελιάδη , ο Αστέρας έμεινε για λίγο με 10 παίκτες αλλά επέστρεψε ο παίκτης.

Στο 2ο ημίχρονο η Μακάμπι έδειξε για λίγο στο τέλος κάποια επιθετικότητα αλλά χάρη στον τερματοφύλακα του Αστέρα αποφεύχθηκε η πιθανότητα για γκόλ από τα ελάχιστα σουτ.

Συγκεκριμένα  με την εκκίνηση ξανά του αγώνα στο 47ο λεπτό ο Ζησόπουλος κάνει το 2-0