3η ΘΕΣΗ ΤΑ 10ΑΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΣΤΟ ΡΙΟ

Στην 3η θέση του 2ου ενωσιακού κάτω των 10 ετών στο Ρίο βρέθηκαν τα δεκαράκια του ομίλου μας. Την ομάδα μας την αποτελούσαν οι Λαμπρόπουλος Μιχάλης, Νασιάκος Ιάσωνας, Λαμπρόπουλος Άγγελος και Τούντας Μάριος. Οι παίχτες της ομάδας μας αποτελούσαν τους μικρότερους παίχτες της κατηγορίας αφού είναι μόλις 8 ετών. Αντ’ αυτού κατάφεραν στην πρώτη τους συμμετοχή σε αυτή την κατηγορία να πάρουν το πρώτο φετινό τους μετάλλιο. Οι παίχτες μας στον πρώτο γύρο πέρασαν bye και στον δεύτερο γύρο επικράτησαν με 2-1 σετ του ΑΟΑ Πατρών 3. Στην φάση του ημιτελικού η ομάδα μας ηττήθηκε από την ομάδα του Σικύωνος Κιάτου με 2-1 σετ, κατακτώντας την 3η θέση του τουρνουά. Για την ιστορία η ομάδα του Κιάτου κέρδισε την 1η θέση του τουρνουά.
Ο όμιλος και η προπονητική ομάδα συγχαίρει τους 4 αθλητές και τους εύχονται καλή συνέχεια στις επόμενες αθλητικές τους δραστηριότητες.